چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست روسای دانشگاهها خبر داد؛

اختیارات معاونان دانشجویی دانشگاهها در حوزه رفاهی افزایش می یابد

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: در راستای ایجاد مرکز خدمات دانشجویی در دانشگاهها، اختیارات معاونان دانشجویی دانشگاهها در حوزه رفاهی افزایش می یابد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی صدیقی در نشست روسای دانشگاهها، پژوهشگاهها و پارک های علم و فناوری که در دانشگاه علم و صنعت ایران در حال برگزاری است، اظهار داشت: با هدف تقویت حوزه رفاهی دانشجویی دانشگاهها، از مهرماه سال جاری اختیارات معاونان دانشجویی دانشگاهها افزایش می یابد و معاونت های دانشجویی از یک استقلال نسبی برخوردار و امور مالی جدا خواهند داشت.

وی افزود: ایجاد مرکز خدمات دانشجویی در دانشگاهها با استفاده از تجربه تاسیس سازمان امور دانشجویان صورت می گیرد و این مراکز با استفاده از ظرفیت هیات های امنا دانشگاه خواهند توانست با دست بازتری در حوزه خدمات دانشجویی مانند مسکن و تغذیه عمل کنند.

دکتر صدیقی افزایش اختیارات معاونان دانشجویی و ایجاد مرکز خدمات دانشجویی در دانشگاهها را در مسیر تحقق هدفمندی یارانه های دانشجویی اعلام کرد و گفت: با اجرایی شدن این اهداف مدیریت دانشگاهها فرصت بیشتری برای پرداختن به امور آموزشی و پرورشی خواهند داشت.

رئیس سازمان امور دانشجویان در تشریح برنامه های مهم این سازمان در سال اخیر گفت: رتبه بندی و ارتقای خوابگاههای سطح سه و چهار کشور به سطوح یک و دو، ساخت ۲۴ زمین چمن ورزشی مصنوعی و رتبه بندی سالنهای ورزشی دانشگاههای کشور از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به تدارک لازم برای آغاز سال تحصیلی دانشگاهها گفت: با هماهنگی ستاد تنظیم بازار و وزارت جهاد کشاورزی، اقلام عمده مورد نیاز دانشگاهها در زمینه تغذیه دانشجویان تهیه شده است و در استانها توزیع خواهد شد.

دکتر صدیقی در خصوص اختصاص ارز دانشجویی به فرصت های مطالعاتی دانشجویان دکتری گفت: تا پایان شهریورماه دانشگاهها می توانند لیست دانشجویان اعزامی به فرصت های مطالعاتی را به سازمان دانشجویان معرفی کنند و ارز با نرخ ۴,۲۰۰ تومان دریافت کنند.

وی در پایان، با اشاره به اتمام فاز سوم طرح پژوهشی مطالعه سیمای زندگی دانشجویان گفت: نتایج این طرح به معاونان دانشجویی ارسال شده است و از روسای دانشگاهها انتظار می رود در شورای دانشگاه نتایج دانشگاه خود و مقایسه ان با سایر دانشگاههای کشور را بررسی کنند.


١٣:٤٥ - سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٨١٧    /    تعداد نمایش : ٢٦٦٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)