چاپ        ارسال به دوست

استاندار کرمان در پیامی به مناسبت روز دانشجو:

آزاد اندیشی توام با علم آموزی از حیات دانشجویی جدایی ناپذیر است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته،  محمد جواد فدائی استاندار و استاد تمام دانشگاه شهید باهنر کرمان در پیام خود به مناسبت روز دانشجو آورده است : روز دانشجو، مظهر استقلال خواهی، عزت طلبی ، تفکر و پویایی و یادآوری کننده اینکه دانشگاه در حرکت های ضد استعماری نقش زیربنایی داشته و پرسشگری و عدالت طلبی در کنار علم آموزی و پژوهشگری از ویژگی های دوران دانشجویی است.
فدائی در پیام خود به نقل از مقام معظم رهبری آورده است : رهبر کبیر انقلاب اسلامی خطاب به جوانان دانشگاهی فرموده اند، از دانشگاه است که می شود یک ملتی اصلاح بشود و مقام معظم رهبری، دانشجویان را به 'دانشجویی' به معنای واقعی کلمه - یعنی دنبال علم رفتن - و به فعالیتهای متناسب با دانشجوئی، دعوت کرده اند.
**زیبایی دانشگاه به زبان باز و گویا و زبان نقاد است
استاندار کرمان همچنین با نقل و قولی از ریاست جمهوری آورده است : رئیس جمهوری هم معتقد است ، زیبایی دانشگاه به زبان باز و گویا و زبان نقاد است .
دانشگاه برای آنکه کانون اصلی توسعه علمی کشور باشد باید مرکز تحولات جامعه نیز باشد. دانشگاه، علاوه بر آنکه مرکز علم و دانش است نقش مهمی در تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشته و دارد.
آزاداندیشی و استقلال طلبی در کنار علم آموزی و پژوهشگری جزئی جدانشدنی از حیات دانشجویی است.
استاندار کرمان می افزاید : 65 سال از 16 آذر 32 و شهادت سه دانشجوی دانشگاه تهران در اعتراض به دخالتهای آمریکا و انگلیس در امور ایران و سفر 'ریچارد نیکسون' معاون رییس جمهوری آمریکا به تهران، می گذرد و روحیه آرمان خواهی و پرسشگری دانشجویان، شکوفاتر و بالنده تر شده است.
فدائی براین باور است که دانشجوی امروز، با الهام از مبارزات دانشجویان دیروز در راه پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برای اعتلای ایران اسلامی دست از تلاش برنمی دارد تا با پاسخ به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، سهمی سترگ در رسیدن کشور به مرجعیت علم و فناوری در سطح بین المللی داشته باشد.
استاندار کرمان می گوید : جامعه، همواره به دانشگاه نظر می کند و از این نهاد بزرگ، تاثیر می پذیرد.
فدائی ادامه می دهد: در این شرایط، وظیفه دانشجویان هوشیار، استادان آگاه و مدیران دلسوز است که علاوه بر آموزش و پژوهش، با حفظ استقلال و هویت علمی، با جامعه تعامل موثر و کارآمد داشته باشند و از این رهگذر به نیازهای جامعه در ابعاد مختلف پاسخ داده می شود و دانشگاه به تکیه گاه مردم و مسئولان تبدیل می گردد.
استاندار کرمان اضافه می کند: دانشجو و دانشگاه زنده و پویا، در جامعه امید و تحرک می پراکند.
وی یادآور می شود که به عنوان استاندار کرمان و معلم دانشگاه از شما دانشجویان و فرزندان عزیزم می خواهم با مدیریت استان در مسیر توسعه و پیشرفت استان و کشور، همفکری و همراهی کنید زیرا استانمان، ظرفیت های عظیمی دارد و فعال سازی آنها نیازمند همراهی شماست.
استاندار کرمان در خاتمه پیام خود می گوید : با تبریک 16 آذر روز دانشجو، برای همه دانشجویان عزیز آرزوی موفقیت های روزافزون دارم.
براساس این گزارش استاندار کرمان نیز روز گذشته طی پیام زنده تصویری و صوتی که در شبکه های مجازی بازتاب زیادی داشت با دانشجویان سخن گفت و روز دانشجو را تبریک گفت .


١٦:٥٥ - جمعه ١٦ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٥٧١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج