چاپ        ارسال به دوست

دکتر محمد جواد آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان

دانشگاه ها در مسیر تولید نقش جدی دارند و بازو های توانمندی برای دستگاه های اجرایی محسوب می شوند.

آئین دیدار نوروزی با حضور دانشگاهیان و اعضای هیات رئیسه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در مرکز همایشهای دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در آئین دیدار نوروزی ضمن تبریک سال جدید به اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ، یاد و خاطره همکارانی راکه در سال 97 مرحوم شدند را گرامی داشت و با هموطنان مناطق سیل زده کشور نیز اظهار همدردی نمود.

دکتر آروین با اشاره به اینکه پیشرفت های دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در سال گذشته مرهون فعالیت های مشترک حوزه های آموزشی و پژوهشی بوده است: اعلام کرد: در زمینه تولید و انتشار مقاله های ISI و Q1، جذب بودجه پژوهشی خارج از دانشگاه و جذب اعضای هیات علمی  نسبت سال 96 پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ایم.

رئیس دانشگاه اظهار داشت: کاهش طرح های داخلی، صرفه جویی در هزینه های دانشگاه را در بر داشته است و باعث افزایش ارائه طرح ها کاربردی و قراردادهای بیرونی گردیده است.

وی: در ارتباط با حوزه هیات علمی نیز بیان کرد: جذب نیرو در این حوزه در سالهای گذشته به اشباع رسیده و هم اکنون در مواردی و بر حسب ضرورت انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه آئین نامه کنونی گرنت  عمدتا  متکی به  مقاله می باشد ازاصلاح آئین نامه با اضافه نمودن سایر فعالیتهای پژوهشی به آن  خبر داد.

دکتر آروین در ادامه افزود: عملیات تگمیل  ساختمان پارک علم وفناوری  با سرعت مطلوبی در حال انجام است که این امر مرهون زحمات و پیگیری های  همکاران محترم پارک علم و فناوری  و حوزه فنی دانشگاه بوده است که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: عملیات واگذاری زمین به شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری و تامین آب مورد تیاز آن ها از طریق خط جدید انتقال آب  از دیگر فعالیت های انجام شده در سال گذشته بوده است.

دکتر محمد جواد آروین در ادامه سخنانشان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با نامگذاری سال 98 به نام "رونق تولید" تاکید کرد: دانشگاه ها در مسیر تولید می توانند نقش جدی داشته و بازوی توانمندی برای دستگاه های اجرایی باشند. و خواستار فعالیت مضاعف بخشهای پژوهشی و آموزشی دانشگاه در این زمینه شد.

دکتر آروین در پایان از کلیه همکاران دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته که در جهت ارتقاء سطح کیفی آن تلاش میکنند صمیمانه تقدیر و تشکر نمود.

 


١٤:٣٦ - شنبه ١٧ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ١٣٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٨١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج