چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل امور بانوان استانداری کرمان دردانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی:

جوانان ما نیازمند الگوی مناسب هستند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: جوانان ما نیازمند الگوی مناسب هستند و امروز با نبود ارائه یک الگوی مناسب، شاهد دور شدن بعضی از جوانان از ارزش‌ها هستیم.

به گزارش روابط عمومی، فاطمه‌السادات حسینی در آیین گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با واکاوی ابعاد و مولفه‌های پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: نخستین مولفه پیروزی انقلاب اسلامی، شخصیت امام خمینی (ره) به عنوان سکاندار و معمار کبیر انقلاب است.

وی افزود: امام راحل مسیر حرکت را از ابتدا تا انتها خوب شناسایی کردند و قبل از اینکه انقلاب بیرونی را به وجود بیاورند یک انقلاب درونی، شکل گرفته از شور و شعور انقلابی به وجود آوردند.

حسینی اظهار کرد: عقلانیت، مهم‌ترین ابزار برای شناخت بود که امام راحل توانستند با تدبر آن را در جامعه ایجاد کنند و مردم به خودباوری برسند و نگاه کلیشه‌ای و ابزاری به جایگاه زن نیز شکسته شود.

وی با اشاره به مشکلات و آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: جوانان نیازمند یک الگوی مناسب هستند و امروز با عدم ارائه یک الگوی مناسب، شاهد دور شدن بعضی از جوانان از ارزش‌ها هستیم و در این فاصله معلمان، خانواده و روحانیان مقصر هستند.

حسینی ادامه داد: ما هنوز نتوانستیم در نسل جوان خودباوری  به وجود بیاوریم و امام راحل، خدامحوری را محور تمام کارهای خود قرار داد و اجازه نداد غیر از خدا چیز دیگری محور قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حرکت ما باید همراه با تکنولوژی باشد، عنوان کرد: ما باید قدرت تدبر و تعقل در جوانان را رشد داده تا به واسطه این نگاه جامعه رشد کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان تأکید کرد: امام راحل حلقه اتصال بین امت و اسلام شد و امروز این اتصال باید توسط معلمان و در راستای منویات مقام مقام معظم رهبری به وجود آید.

حسینی گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی معنویت، توکل و تلاش‌ها در کنار عقلانیت گذاشتند تا توانستند این انقلاب را به پیروزی برسانند.

وی اظهار داشت: ساختارسازی و آسیب‌شناسی در ابعاد فرهنگی و مشکلات جامعه باید در دانشگاه‌ها بررسی و راهکارهایی برای حل آنها ارائه شود.

آیین گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، چهارشنبه 18 بهمن در مرکز همایش های دانشگاه برگزارشد.

حجت الاسلام محمدزاده، امام جمعه و حجت الاسلام غفوری امام جمعه موقت ماهان از میهمانان ویژه این مراسم بودند.

در این مراسم جمعی از دانشجویان، کارمندان، اعضای هیات علمی، مدیران،  دکترمحمدجوادآروین، رییس، دکتر داریوش افضلی معاون آموزشی و پژوهشی، دکتر علیرضا عسکرزاده معاون دانشجویی و فرهنگی، دکتر زهرا حسنی مشاور رییس دانشگاه در امور زنان وخانواده، حضور داشتند.


٢١:٢٨ - پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٣٤٨    /    تعداد نمایش : ١٢٤٥


کاربر مهمان
1396/11/21 8:23
0
0
با سلام و تشکر در این جمله یک را اضافه است. حسینی اظهار کرد: عقلانیت، مهم‌ترین ابزار برای شناخت بود که امام راحل توانستند با تدبر آن را در جامعه را ایجاد کنند.

سلام. لطف کردید . ضمن عذرخواهی اصلاح شد


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج