English | فارسی
,
 
university photo

اخبار

مصاحبه

مصاحبه: دکتر باقي زاده پژوهشگر برتر استان گرايش کشاورزي

نوشته شده توسط portaladmin در 1392/06/31 09:34:36

دکتر امین باقی زاده، پژوهشگر برتر استان کرمان در گرایش کشاورزی  متولد سال 1349 درشهر بافت کرمان است . دکتر باقی زاده مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه شهید باهنر در سال 1372 در رشته کارشناسی زارعت و اصلاح نباتات دریافت کرد و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته  اصلاح نباتات از دانشگاه تهران در سال 1376 و مدرک دکترای اصلاح نباتات (ژنتیک بیومتری) خود را  در سال 1383 از دانشگاه تهران دریافت نمود.

وی تاکنون اجرای بالغ بر 25 طرح پژوهشی را بر عهده داشته و در23 طرح پژوهشی دیگر نیز همکاری و مشارکت داشته است. از وی تا کنون سه کتاب، 52 مقاله معتبر و خارجی و ISI ، 32 مقاله علمی – پژوهشی و ISC ، 207 مقاله کنفرانسی در کنفرانسهای داخلی و خارجی  به چاپ رسیده است

 وی همچنین در چندین انجمن علمی کشوری و مجامع علمی عضویت دارند که شامل  عضویت در قطب علمی تنش های محیطی در غلات در دانشگاه شهید باهنر کرمان، ععضویت در قطب علمی انجیر دیم در دانشگاه شیراز، عضویت در انجمن علمی گیاهان دارویی ایران، عضویت در هیئت مدیره شاخه گیاهی انجمن ژنتیک جمهوری اسلامی ایران، عضویت در هیئت مدیره انجمن ایمنی زیستی کشور، عضویت در انجمن زیست شناسی جمهوری اسلامی ایران، عضویت در انجمن ژنتیک جمهوری اسلامی ایران، ریاست انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران شاخه کرمان، عضویت در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان می شود.

وی عضو هیئت تحریریه  مجله Ethno Pharmaceutical Products دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و انجمن  گیاهان دارویی و مجله علمی-پژوهشی بیوتکنولوژی کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان و انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران است.

وی در خصوص پیشرفت و ارتقا علمی موسسات پژوهشی و دانشگا‌ه‌های استان گفت: حمایت همه جانبه از پژوهشگران و صاحبان ایده، تسهیل شرایط همکاری دانشگاه‌ها با صاحبان صنایع، اختصاص بودجه‌های مناسب برای امور پژوهشی و گسترش تحصیلات تکمیلی در حوزه‌های نوین علم و فناوری را ضروری می‌داند.

 

 

صفحه در 0.24 ثانیه ایجاد شد.