English | فارسی
,
 
university photo

اخبار

همایش ها و سمینارها

همایش ها و سمینارها: برگزاري همايش ملي سياست کيفري ايران در قبال بزه کاري و بزه‌ديدگي کودکان در دانشگاه

نوشته شده توسط prelations در 1392/12/04 09:01:04

کنفرانس ملی سیاست کیفری ایران در قبال بزهکاری و بزه‌دیدگی کودکان و نوجوانان روز پنجشنبه 24 بهمن ماه سال جاري در دانشگاه تحصيلات تکميلي صنعتي و فناوري پيشرفته برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه تحصيلات تکميلي صنعتي و فناوري پيشرفته؛ کنفرانس ملی سیاست کیفری ایران در قبال بزهکاری و بزه‌دیدگی کودکان و نوجوانان روز پنجشنبه 24 بهمن ماه سال جاري با حضور رئيس دانشگاه تحصيلات تکميلي صنعتي و فناوري پيشرفته، رئيس کل دادگستري استان کرمان و مشاور حقوقي قوه قضاييه در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزار شد.

حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در آیین افتتاحیه این کنفرانس اظهار داشت: این کنفرانس در قالب 120 مقاله؛ با بهره‌گیری از اساتید و صاحب‌نظران متعهد و متخصص به بررسی رویکردها و واکنش‌های موجود در مورد بزهکاری و بزه‌دیدگی کودکان و نوجوانان، چالش‌ها و پیشرفت‌های آن و تبیین رویکردهاي آن پرداخته است.

وی با بیان لازم‌الاجرا شدن قانون جدید مجازات اسلامی و نهایی شدن قانون جدید آیین دادرسی کیفری در آینده‌ای نزدیک ابراز داشت: این مهم با در نظر گرفتن تأثیرات منفی فردی و اجتماعی که بزهکاری و بزه‌دیدگی کودکان و نوجوانان در سراسر جامعه دارد، ساختار جمعیتی جوان جمهوری اسلامی ایران و تأکید دین مبین اسلام بر جایگاه شیوه‌های برخورد با کودکان و نوجوانان، اهمیت دو چندان می‌یابد.

حجت‌الاسلام علی توکلی، رئیس‌کل دادگستری استان کرمان گفت: در دادرسی کودکان شم قضایی و شناخت و توجه قاضی به همه زمینه‌های ارتکاب جرم مهم است و رأی قاضی باید تصمیم تربیتی‌، ارفاقی و اصلاحی برای آن فرد باشد.

توکلی اظهار داشت: خروجی این همایش‌ها باید به فضای قانونگذاری راه پیدا کند و ایده‌ها و اندیشه‌های ارائه شده به صورت کاربردی در محاکم قضایی اجرا شود.

وی در پايان افزود: اساتید نظرات خوبی مطرح می‌کنند و این نظرات و اندیشه‌ها باید از حالت علمی خارج و به فضای قانونگذاری انتقال پیدا کند و عملیاتی و کاربردی شوند.

 

 

 

صفحه در 0.24 ثانیه ایجاد شد.