English | فارسی
,
 
university photo

اخبار

ارتباط با صنعت

ارتباط با صنعت: کارگاه آموزشی ارتقا سطح اثرگذاری (کیفیت) پژوهش در دانشگاه برگزار شد.

نوشته شده توسط alizadeh در 1395/11/27 10:00:42

کارگاه آموزشی ارتقا سطح اثرگذاری (کیفیت) پژوهش: چیستی، چرایی، راهبردها و راه حل های عملی با حضور مسئولین مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و جمع کثیری از اعضای هیأت علمی دانشگاه در محل سالن همایش ها برگزار گردید.

این کارگاه که با همکاری و هماهنگی پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و واحد ارتباط با صنعت دانشگاه برگزار گردید، با سخنرانی رئیس محترم دانشگاه در مورد ضرورت برگزاری کارگاه بمنظور معرفی عوامل مؤثر در پژوهش هدفمند و ماموریت گرا و ارزیابی دانشگاه تحصیلات تکمیلی با استاندارهای پژوهشی آغاز گردید.

سپس دکتر محمد جواد دهقانی (سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری) در این کارگاه آموزشی توضیحاتی درباره وضعیت تولید علم در ایران ارائه داد.

در ادامه کارگاه آموزشی دکتر علی گزنی (معاون پژوهش و فناوری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام) در خصوص اثرگذاری یا کیفیت پژوهش و اینکه چگونه اثرگذاری (کیفیت) پژوهش ها را افزایش دهیم به ایراد سخنرانی پرداخت.

تعریف مفهوم اثرگذاری پژوهش شامل اثرگذاری علمی، صنعتی و اجتماعی، به تصویر کشیدن اهمیت اثرگذاری یا کیفیت پژوهش، ارائه راهبردها و سیاست ها جهت ارتقا سطح اثرگذاری پژوهش از مهمترین اهداف این کارگاه یک روزه بود.

همچنین در این کارگاه جایگاه پژوهشی و سهم دانشگاه تحصیلات تکمیلی در تولید علم در مقایسه با دانشگاههای داخل و خارج با ارائه مستندات مورد ارزیابی قرار گرفت که نتایج نشان داد به همت اعضاء هیات علمی و تلاش مسئولین، دانشگاه در جایگاه مناسب و مسیر رو به رشد قرار دارد به گونه ای که در بعضی از شاخصها با اندازه­های جهانی نیز قابل مقایسه و رقابت است.

 

 

صفحه در 0.24 ثانیه ایجاد شد.