چاپ        ارسال به دوست

در آئین گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری سال 1400صورت پذیرفت،

تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته

آئین گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری سال 1400 و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه در روز چهارشنبه اول دی ماه، به صورت تلفیقی (حضوری و برخط)، در سالن شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه برگزار ‌شد.

دکتر حسین محبی در ابتدای مراسم، ضمن عرض تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری عنوان کرد: درخصوص تولید علم، سرانه کمی و کیفی انتشار مقالات دانشگاه در سطح کشور رتبه بالایی دارد. و تصریح کرد: با توجه به ماهیت دانشگاه به عنوان یک دانشگاه صنعتی، توسعه و گسترش طرح های تحقیقاتی کاربردی در جهت رفع مشکلات جامعه و صنعت حائز اهمیت می باشد.

 وی با اشاره به مصوبه مورخ 11/05/1400 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم در خصوص فعالیت پارک علم و فناوری به عنوان پارک دانشگاهی اظهارداشت:: بعد از شهرک علم و فناوری اصفهان، پارک علم و فناوری دانشگاه، بالاترین میزان بودجه را در سطح کشور به خود اختصاص داده است و اذعان داشت: در راستای استفاده بهینه از این  پتانسیل در حوزه فناوری دانشگاه، بایستی در توسعه تحقیقات کاربردی درجهت رشد کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک و تبدیل علم به ثروت و تولید محصول گام های موثری برداشته شود.

رئیس دانشگاه در پایان به دکتر هادی بیت الهی و دکتر علیرضا عسکرزاده به ترتیب به علت کسب عناوین پژوهشگر برتر در گروه علوم پایه و پژوهشگر پراستناد یک درصد برتر جهان در سال 1400،  تبریک گفت و اذعان داشت: اینها مایه افتخار دانشگاه می باشد و ابراز امیدواری کرد؛ با برنامه ریزی مناسب و دقیق شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر این دانشگاه در سه حوزه آموزش، پژوهش و فناوری خواهیم بود.

در ادامه این آئین دکتر باقی زاده رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی با تشریح ساختار علوم در دو شاخه محض و کاربردی و اعلام اینکه در حوزه علوم محض در بخش انتشار مقاله بسیار موفق عمل شده؛ برفعالیت بیشتر در علوم کاربردی به ویژه ثبت اختراع و پتنت تأکید کرد.

رئیس پژوهشگاه اظهارداشت: ساخت یک نمونه آزمایشگاهی و تبدیل آن به تکنولوژی کاربردی ما حصل مشارکت دو حوزه پژوهش و فناوری می باشد. وی خاطر نشان کرد: با توجه به ساختار دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و وجود زیر ساخت های لازم انجام این مهم فراهم می باشد.

وی همچنین تلاش در جهت تولید محصولی که قابل عرضه در بازارهای داخلی و خارجی می باشد را در توسعه فناوری کاربردی حائز اهمیت برشمرد.

دکتر باقی زاده در ادامه با اشاره به اینکه طی یک سال اخیر تفاهم نامه های بسیاری با شرکت های صنعتی و معدنی  به منظور توسعه و اجرای پروژه های تحقیقاتی مشترک و همچنین انجام امور مشاوره در راستای رفع مشکلات صنایع منعقد گردیده ازامضای قرارداد پژوهشی کلان; با شرکت برق و همچنین تهیه پیش نویس قرارداد با شرکت صنایع مس ایران نیز خبر داد.

ارائه گزارش برنامه های برگزار شده در هفته پژوهش و فناوری و همچنین نحوه انتخاب پژوهشگران برتر دانشگاه از دیگر مواردی بود که توسط دکتر باقی‌زاده در این مراسم مطرح شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، درپایان مراسم از دکتر محمد نجف زاده (گروه فنی و مهندسی)، دکتر مهدی رحیمی (گروه کشاورزی)، دکتر داریوش افضلی (گروه علوم پایه) به عنوان پژوهشگران برتر دانشگاه و از دکتر مسعود رضایی زاده به عنوان فناور برتر دانشگاه و در بخش انتخاب پژوهشگران برتر درسطح دانشکده ها و پژوهشکده ها از دکتر احسان سلیمانی نسب (منتخب دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر)، دکتر محمد‌ رضا کارآموز راوری (منتخب دانشکده مهندسی مکانیک و مواد)، دکتر احسان نوروزی (منتخب دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری)، دکتر محمد رضا رضایی راینی نژاد (منتخب دانشکده علوم و فناوری های نوین)، دکتر محمود رحمتی(منتخب دانشکده شیمی و مهندسی شیمی)، دکتر اسدا... حسنخانی (منتخب پژوهشکده مواد)، دکتر علیرضا گنجویی (منتخب پژوهشکده فوتونیک)، دکتر فرشید کی نیا (منتخب پژوهشکده انرژی)، دکتر مسعود ترکزاده و دکتر امین باقی زاده (منتخبین پژوهشکده علوم محیطی) و همچنین از آرزو ریاحی دانشجوی دانشکده علوم و فناوری های نوین به عنوان پژوهشگر برتر دانشجو، با اهدای لوح و هدایای نفیس تقدیر شد.

گفتنی است در این آئین همچنین از دکتر هادی بیت الهی (پژوهشگر برتر کشور)، دکتر علیرضا عسکرزاده (پژوهشگر پراستناد یک درصد برتر جهان) و دکتر روح ا... فدایی نژاد و دکتر علیرضا گنجویی (اعضای هیأت علمی برتر در همکاری جامعه و صنعت) نیز با اهدای لوح و هدایا تجلیل به عمل آمد.

جهت مشاهده گزارش تصویری خبر  اینجا کیک نمایید.

 


١٩:٤٤ - پنج شنبه ٢ دی ١٤٠٠    /    عدد : ٢٩٢٧    /    تعداد نمایش : ١٩٤٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)