چاپ        ارسال به دوست

دکتر آروین به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه عنوان کرد؛

وحدت حوزه و دانشگاه رمز ماندگاری دستاوردهای علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی

دکتر محمد جواد آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان گفت: وحدت حوزه و دانشگاه رمز ماندگاری دستاوردهای علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی و معیار ارزیابی اصالت و درستی بسیاری از حرکت های سیاسی و اسلامی دانشگاه ها و دانشگاهیان است.
به گزارش روابط عمومی رئیس دانشگاه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند:" وحدت حوزه و دانشگاه، یعنی وحدت در هدف. هدف این است که همه به سمت ایجاد یک جامعه اسلامی پیشرفته مستقل، جامعه امام، جامعه‌ پیشاهنگ، جامعه الگو، ملت شاهد - ملتی که مردم دنیا با نگاه به او جرات پیدا کنند، تا فکر تحول را در ذهن خودشان بگذرانند و در عمل شان پیاده کنند - حرکت نمایند"
دکتر آروین تصریح کرد :  امروز ما بیش از هر زمان دیگری به این وحدت مبارک و عزت آفرین برای مبارزه با استبداد استکبار و استعمار جهانی و پیمودن راه های سخت و دشوار برای رسیدن به قله های پیشرفت نیازداریم.
وی با تاکید بر وحدت حوزه و دانشگاه به عنوان نخبگان جامعه اسلامی اظهار کرد: اولین رسالت این دو نهاد، علم و معرفت است و اگر قرار باشد که نقطه هم جوشی میان این دو نهاد پیدا کنیم در گام نخست باید میان دانش های حوزوی و دانش هایی که در دانشگاه وجود دارد ارتباط ایجاد کنیم.
دکتر آروین تصریح کرد: همگرایی و نزدیکی حوزه و دانشگاه بستری برای ایجاد وحدت است و این وحدت مقدمه ای برای اسلامی شدن دانشگاه ها می باشد.


١٨:٣٢ - سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٦    /    تعداد نمایش : ٤٩٣٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)