چاپ        ارسال به دوست

با حضور مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت عتف،

نشست علمی با موضوع "مهارت افزایی در دانشگاه" در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: نشست علمی با موضوع مهارت افزایی در دانشگاه با حضور مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت عتف، و مسئولین آموزشی و پژوهشی و اعضای شورای آموزشی دانشگاه در مرکز همایش‌های دانشگاه برگزار شد

دکتر رضا دهقانی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با اشاره به موضوع نشست، مهارت افزایی در دانشگاه به معرفی مختصر مجموعه و بیان افتخارات کسب‌شده توسط دانشگاه در سال‌های اخیر پرداخت و عنوان کرد: در این مجموعه با توجه به ماهیت آن و تعداد واحدهای درسی بایستی درزمینهٔ مهارت افزایی در مسیر فرا برنامه‌ای فعالیت نمود.

دکتر دهقانی در رابطه با فعالیت‌های انجام‌شده در دانشگاه در امر مهارت افزایی دانشجویان، استفاده از پتانسیل‌های موجود ازجمله پارک علم و فناوری، گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت و گروه آموزش‌های آزاد و مجازی را در برگزاری دوره‌های تخصصی و استارتاپ‌هاحائز اهمیت دانست.

وی ایجاد زیرساخت مجازی، جهت استفاده از ظرفیت‌های سایر استان‌ها در راستای برگزاری دوره‌های تخصصی در صنایع مختلف و انتقال دانش فنی خاص را امری ضروری دانست.

وی در پایان سخنانش تأکید کرد: استفاده از اساتید سازمان فنی و حرفه‌ای درتخقق امر مهارت افزایی و انتقال دانش فنی می‌تواند راهگشا باشد و تصریح کرد: برای برطرف نمودن چالش‌های موجود در این زمینه باید برنامه‌ریزی شود.

در ادامه جلسه دکتر آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت عتف با اشاره به اینکه بحث مهارت افزایی در دانشگاه‌ها در برنامه چهارم ارائه گردیده و ضرورت آن در مقاطع تحصیلات تکمیلی در راستای تربیت نیروی ماهر متخصص درمسیر رشد علمی کشور در برنامه‌های پنجم و ششم تأکید شده است.

وی با اعلام اینکه مهارت افزایی مختص دانشجویان مقطع کارشناسی نبوده ولی شواهد حاکی از آن است که در آن مقطع متمرکزشده است؛ خاطرنشان کرد: اگر در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز مورد تأکید قرار گیرد می‌تواند برای توسعه و رشد کشور در همه زمینه‌ها آثار مثبتی به همراه داشته باشد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت عتف در تعریف واژه مهارت گفت: این واژه به معنی کار یدی نیست بلکه مفهوم آن انتقال شایستگی‌های پایه در حوزه تخصصی به دانشجو است که شامل: اعتمادبه‌نفس برای انجام کار قابلیت انتقال دانش به میدان عمل، درک فضای کسب‌وکار هست.

وی در ادامه سخنش مختصری از فعالیت‌های صورت پذیرفته در سایر دانشگاه‌ها در رابطه با اقدامات نوآورانه درزمینه فرا بر نامه‌ای ارائه نمود.

در ادامه جلسه شرکت‌کنندگان به بیان نقطه نظرات و پیشنهاد‌ها خود پیرامون موضوعات مطرح شده با حضور دکتر آهنچیان پرداختند.

 


١٢:١٣ - سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ١٧٤٨    /    تعداد نمایش : ٣١٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)