چاپ        ارسال به دوست

در جشنواره پژوهشگران و فناوران برتر استان کرمان؛

عضو هیئت علمی و دانشجوی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در سطح استان کرمان برتر شدند

عضو هیئت علمی دانشگاه و یکی از دانشجویان دانشگاه موفق به کسب عنوان "پژوهشگر برتر " در جشنواره پژوهشگران و فناوران برتر استان کرمان شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر استان که در 15 آذر 1401 در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و روسای دانشگاه های استان، رئیس اتاق بازرگانی، مدیر کل آموزش و پرورش و رئیس بنیاد نخبگان برگزار گردید از دکتر احسان نوروزی نژاد به عنوان پژوهشگر برتر استان در شاخه فنی و مهندسی و دکتر غلامرضا معمار نژاد به عنوان دانشجوی برتر تقدیر شد.

دکتر احسان نوروزی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه اظهار داشت: بر طبق بیانات رهبر معظم انقلاب به ویژه دستورات معظم له در بند ۶ سیاست های کلی ابلاغی در حوزه علم و فناوری در تعامل سازنده و مبتنی بر عزت و اقتدار با دیگر کشورها و با عنایت به اهداف سند دیپلماسی علم، فناوری و نوآوری کشور، همفکری، همراهی و همکاری نه تنها در سطح دانشگاه‌های کشور و منطقه بلکه در کل جهان به عنوان یک اولویت برای دانشگاه ها به شمار می‌رود.

وی افزود: بی تردید یکی از شاخص‌های مهم ارزشیابی یک دانشگاه در دنیا میزان ارتباط علمی و پژوهشی با دانشگاه‌های دیگر از جمله تعداد مقالات و طرح های مشترک بین دانشگاهی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر احسان نوروزی نژاد عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری، گروه مهندسی زلزله و ژئوتکنیک است و زمینه های پژوهشی وی ارائه راهکارهای نوین در راستای افزایش تاب آوری سازه ها و شریان های حیاتی و همچنین توسعه و بکارگیری تکنولوژی های نوین در حوزه صنعت ساخت و ساز می باشد.

در رزومه دکتر نوروزی چاپ بیش از 100 مقاله معتبر بین المللی نمایه شده توسط پایگاه های استنادی Scopus  و Web of Science، چاپ 5 کتاب به زبان انگلیسی با انتشارات معتبر بین المللی از جمله Springer و  Taylor and Francis، ثبت 4 اختراع و دو مورد تجاری سازی محصول، مشارکت در 6 طرح پژوهشی صنعتی به عنوان مجری و همکار اصلی با رقم بالغ بر 15 میلیارد ریال و مجری طرح صنعتی برتر کشوری توسط وزارت عتف در سال 1400، فناور برتر استانی در سال ، 1399دیده می شود.

همچنین یک درصد داور برتر بین المللی به گزارش پایگاه های Publons و Web of Science در سال 1399 و همکاری با نشریات معتبر بین المللی (JCR) به عنوان سردبیر و عضو هیات تحریریه و عضویت در کارگروه تدوین دستورالعمل های ملی و بین المللی در حوزه هوشمندسازی و افزایش تاب آوری سازه ها از دیگر فعالیت های علمی وی به شمار می رود.

شایان ذکر است غلامرضا معمارزاده که به عنوان دانشجوی برتر مقطع دکتری انتخاب شده؛ متولد رفسنجان و مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق- قدرت از دانشگاه شهید باهنر کرمان در سال­های 1391 و 1393 دریافت کرد. در ادامه در سال 1397 باکسب رتبه 124 آزمون دکتری موفق به قبولی در مقطع دکتری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته شد. از افتخارات و فعالیت­های وی کسب رتبه اول در دوره دکتری، پژوهشگر برتر دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، داوری مقالات مجلات معتبر IET Generation, Transmission & Distribution, Electric Power Systems Research، برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار MATLAB در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، تدریس در دانشگاه­های شهید باهنر کرمان، ولی­عصر (عج) رفسنجان و آزاد اسلامی رفسنجان، همکاری موثر در پروژه­های تحقیقاتی شرکت توزیع شمال استان کرمان و شرکت ملی صنایع مس ایران بوده است.

بر پایه این گزارش در این مراسم از دکتر هادی بیت الهی استاد پژوهشکده علوم محیطی و دکتر علیرضا عسکززاده دانشیار پژوهشکده انرژی به عنوان پژوهشگران  یک درصد برتر نیز تقدیر شد.


١٣:٤٣ - سه شنبه ١٥ آذر ١٤٠١    /    عدد : ٣٥٥٦    /    تعداد نمایش : ١٠٤٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج