چاپ        ارسال به دوست

وزیر علوم عنوان کرد:

اعطای بورسیه صنعت به نخبگان از اقدامات دولت شهید رئیسی بود

 

 

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، محمدعلی زلفی‌گل با ذکر اقدامات دولت شهید ابراهیم رئیسی در حوزه آموزش عالی گفت: خوشبختانه ۷۵ اقدام در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام دادیم که اکثر آن‌ها اقدامات نو و جدید هستند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرگزاری دانشجو تصریح کرد: از جمله اقدامات ماندگار در دولت شهید رئیسی می‌توان به تاسیس صندوق عالی علوم، تحقیقات و فناوری وزارت علوم، تاسیس سامانه نظام ایده‌ها و نیاز‌ها (نان) که مسائل و نیاز‌های جامعه را منعکس می‌کند اشاره کرد.

زلفی‌گل از دیگر اقدام ماندگار این دولت که به منظور تقویت محصولات داخلی و رشد دانش‌بنیان‌ها انجام شده است نام برد و افزود: تاسیس سامانه جریان اقتصادی نوین که محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور را عرضه کرده و آن را به ستاد ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت متصل می‌کند تا بدین وسیله به محصولاتی که شرکت‌های دانش‌بنیان تولید می‌کنند اجازه واردات داده نشود و محصولات داخلی رشد کنند.

وزیر علوم با اشاره به تصویب افزایش مولفه‌های پایه تشویقی اعضای هیئت علمی افزود: نظام انگیزشی جدیدی که برای اعضای هیئت علمی مصوب شد و پایه‌های تشویقی به ۶۰ مولفه افزایش پیدا کرد‌ .همچنین قانون جهش علمی بر مبنای عملکرد اعضای هیئت علمی از دیگر اقدامات این دوره بود. 

وی در ادامه بورس صنعت برای نخبگان و افراد دارای رتبه برتر و استخدام نخبگان به عنوان اعضای هیئت علمی را از جمله اقدامات ماندگار برای جامعه نخبگانی دانست.

به گفته وزیر علوم پذیرش استاد محور دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا که اساتید به طور مستقیم دانشجو بپذیرند بدون آن‌که دانشکده و سازمان سنجش نظر بدهند را نیز از دیگر اقدامات جدید دولت شهید رئیسی عنوان کرد. 

 

 


١١:٤١ - چهارشنبه ٩ خرداد ١٤٠٣    /    عدد : ٤٧٨٩    /    تعداد نمایش : ١٨٠٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج