چاپ        ارسال به دوست

اردوی فرهنگی، تفریحی جمعی از دانشجویان دانشگاه تحصیلات تکمیلی در شهرستان بردسیر برگزار شد


اردوی فرهنگی، تفریحی جمعی از دانشجویان دانشگاه تحصیلات تکمیلی  در شهرستان بردسیر برگزار شددر آخرین ماه فصل بهار، اردوی تفریحی، فرهنگی 73 نفر از دانشجویان دانشگاه  تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به همت معاونت دانشجویی، فرهنگی در شهرستان بردسیر برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه این اردو در دو روز به طور جداگانه برای دانشجویان دختر و پسر به ترتیب در یازدهم و هفدهم خردادماه جاری انجام شد.

دانشجویان شرکت کننده در این اردوها ابتدا به زیارت حرم مطهر امام زاده سیدمحمد رفتند و پس از بهره مندی از فضای معنوی آن راهی طبیعت زیبای منطقه "بیدخوان" شدند.


 این اردوها که با هدف ارتقاء کیفیت زندگی دانشجویان و ایجاد تعادل بین فعالیت‌های علمی و تفریحی آن‌ها طراحی شده‌اند، نمونه‌ای از تلاش دانشگاه برای فراهم آوردن محیطی شاد و پویا برای جامعه دانشگاهی است.

 بر پایه مستندات تاریخی، حضرت سیدمحمد ابن حسین ابن جعفر ابن محمد ابن طباطبا ابن اسماعیل ابن ابراهیم ابن حسن مثنی ابن امام حسن مجتبی علیه السلام در مدینه به دنیا آمده، در جریان قیام یحیی به عمر بن یحیی شرکت داشته و سپس به جهت تحت تعقیب بودن سادات به کرمان مهاجرت کرد و در اواخر قرن سوم هجری بین سال‌های 290 تا 300هـ.ق در کرمان بر علیه خوارج در کرمان قیام کرد و به شهادت رسید.


همچنین روستای هدف گردشگری بیدخوان ار جمله روستاهای دیدنی بردسیر است که در حدود فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان بردسیر قرار گرفته است. روستای بیدخوان گذشته ای کهن و تاریخی دارد که مورخان قدمت روستا را مربوط به دوره پیش از اسلام می دانند.


طبیعت روستا بسیار با صفا ودلنشین است اب و هوای روستا در فصل بهار و تابستان بسیار مطبوع و در زمستان سرد است. یکی از جاذبه های روستا درخت گردویی است که سن درخت به ۲۰۰ سال میرسد. در روستا رودخانه ای به نام بیدخوان جاری است که باعث رونق کشاورزی در این منطقه شده است. از دیگر جاذبه های طبیعی روستا می توان به غار یخی اشاره کرد.

 


١١:١١ - يکشنبه ٢٧ خرداد ١٤٠٣    /    عدد : ٤٨١٢    /    تعداد نمایش : ٧٩٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج