چاپ        ارسال به دوست

مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده در آیین گشایش طرح توانمندسازی زنان با رویکر کارآفرینی؛

تاکید بر ظرفیت ها و ویژگی های فرهنگ بومی در توانمندسازی زنان

دکترزهرا حسنی مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده گفت: باید در توانمند سازی زنان با هدف رسیدن به الگوی ملی؛ ویژگی های فرهنگ بومی، توانمندی ها و ظرفیت های محلی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی  دکتر حسنی که در آیین گشایش طرح توانمندسازی زنان با رویکر کارآفرینی سخن می گفت با بیان این مطلب افزود: امروزه توانمندسازی به عنوان یک فن مدیریتی در واکنش به نیاز کسب و کار در سازمانها در سطح جهانی به کار گرفته می شود.

مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده با بیان اینکه انسان ها مهم ترین عامل توسعه هستند خاطرنشان کرد: زنان نیمی از منابع انسانی هر جامعه ای را تشکیل می دهند و برنامه ریزی اصولی برای آنها باید از بنیادهای مهم هر جامعه باشد.

 وی تصزیح کرد: هرچه زنان توانمند تر مي شوند، بر ميزان مولد بودن، مشارکت سياسي آن ها و نقش اجتماعي آن ها افزوده مي شود.

دکتر زهرا حسنی تحقق این موضوع را مستلزم بالا بردن سطح آموزش و تحصيلات زنان دانست و گفت: در این زمینه نياز به مديريتي با جهت گيري مثبت در مورد آموزش زنان داریم.

 به گفته وی در الگوی توسعه در کشورهای غربی به طور معمول فرایند نوسازی و حرکت در جهت پیشرفت مادی و فکری با ورود هر چه گسترده تر زنان به حوزه های عمومی همراه بوده و سهم آنان برای تصمیم در حوزه های گوناگون افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: بانک جهانی توانمندسازی را به عنوان یکی از عناصر اصلی در کاهش فقر و به عنوان اولین هدف در امر توسعه شناسایی کرده است.

دکتر حسنی تصریح کرد: اگر یک زن را آموزش دهیم، یک نسل را آموزش داده‌ایم و باید در توانمند سازی زنان به ویژگی های فرهنگ بومی و توانمندی ها و ظرفیت های محلی هم توجه کنیم و به یک الگوی بومی  برسیم.

مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده افزود: برای توانمند سازی زنان باید به مولفه های استراتژیک و مولفه های عملیاتی توجه کرد.

 دکتر زهرا حسنی با اشاره به اینکه توانمند سازی زنان موجب بهبود کیفیت زندگی، استقلال مالی و تامین معیشت پایدار می شود گفت: در کنار آموزش های نظری  باید به مهارت آموزی  و دسترسی به منابع مالی و اعتباری برای کارآفرینی نیز توجه شود.

به گزارش روابط عمومی طرح توانمند سازی زنان با رویکرد کارآفرینی  با حضور 110 نفر،  صبح امروز  در مرکز همایش های دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته آغاز به کار کرد و تا 15 شهریور درحال برگزاری است.

 


١٠:٣٢ - سه شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٧٩٦    /    تعداد نمایش : ٣٠٨٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)