چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان:

هدف طرح توانمندسازی بانوان، آشنایی با کسب و کارهای نوین است

فاطمه سادات حسینی در حاشیه طرح توان افزایی زنان در مسیر کسب و کار و کارآفرینی که در سالن همایش‌های دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در حال برگزاری است اظهار داشت: این دوره‌ها با هدف آموزش بانوان کارآفرین و تحصیل کرده رشته های مختلف و آشنایی آنها با کسب کارهای نوین در حال برگزاری است.

 

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان افزود: در توسعه اقتصادی نقش و حضور بانوان در این فعالیت ها بسیار اثرگذار می باشد و این تاثیر گذاری به واسطه به دست آوردن مهارت که همان شاه کلید توسعه کارآفرینی است خواهد بود.

 

 وی از شناسایی ۱۲۰ تسهیل‌گر خبر داد و افزود: این تسهیلگران از بین ۳۵۰ نفر از سراسر استان با همکاری معاون امور بانوان و خانواده استانداری کرمان شناسایی و انتخاب شدند و در این دوره سه روزه حضور پیدا کرده‌اند.

 

 حسینی با بیان اینکه قصد داریم  با آموزش این تسهیلگران در توسعه اقتصادی و مشارکت بانوان در کرمان تحول ایجاد نماییم خاطرنشان کرد: معتقدیم زنان کارآفرین می توانند به رشد اقتصادی کشور کمک شایانی انجام دهند.

 

 وی اظهار امیدواری کرد: این دوره ها در تمامی شهرها و با برنامه‌ریزی سازمان های مردم نهاد برگزار شود تا یک حرکت و تحول خوبی ایجاد گردد.

 

 وی گفت: در هر شهرستان ۵ روستا با محوریت ۵ محصول و پنج تسهیلگربا هدف ایجاد یک خانه مهارت شناسایی شده است که بتوانیم هرچه سریعتر مهارت افزایی در روستاها را با همکاری سازمان فنی حرفه ای در کل استان را توسعه دهیم و مهارت افزایی را جایگزین مدرک گرایی نماییم.

 مدیرکل بانوان و خانواده استانداری کرمان عنوان کرد: در همین راستا سند اشتغال بانوان تدوین و سامانه سنا بانو با هدف آموزش، تولید،  بازاریابی و برندسازی راه اندازی شده است.

خبرنگار و  تنظیم کننده خبر: مالک نیکویی


٠٩:١٤ - سه شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٧٩٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٠٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)