چاپ        ارسال به دوست

همایش بزرگداشت حكيم عمر خيام و روز رياضيات در دانشگاه برگزار شد

 

 

همایش بزرگداشت حكيم عمر خيام و روز رياضيات در دانشگاه برگزار شد

 

به مناسبت بزرگداشت حكيم عمر خيام و روز رياضيات همايشي در روز شنبه، 29 اردیبهشت ماه، در دانشگاه تحصيلات تكميلي صنعتي و فناوري پيشرفته برگزار گرديد. در اين روز گروه رياضي كاربردي دانشگاه ميزبان جمعي صميمي از اساتيد و فرهيختگان بود.

اين همايش که در سالن همايش ها برگزار گردید با فیلم سخنرانی دكتر رامين تكلو بيغش از دانشگاه ايلينوي شیکاگو آغاز گردید كه به حل يك مساله در رياضيات پرداخت. هدف از سخنرانی وی رسیدن  به لحظه حساس حل یک مساله در ریاضی بود  و یا به بیان دکتر مریم میرزاخانی:

 

"پرارزشترین بخش لحظه‌ای است که می‌گویی 'آها!'. ذوق کشف و لذت فهمیدن چیزی جدید. احساس ایستادن بالای یک بلندی و رسیدن به دیدی شفاف و واضح"

 

 همچنین دكتر امير جعفري از دانشگاه صنعتي شريف به بیان و شرح یکی از مسائلي كه دکتر مريم ميرزاخاني بخاطر آنها برنده جايزه فيلدز شد، به زبان ساده پرداخت. در این سخنرانی وی  به افزایش اعتماد به نفس در بانوان تاکید نمود.

 

در ادامه سخنان  دكتر آرش رستگار از دانشگاه صنعتي شريف  كه براي اين همايش  به صورت فيلم ارسال نموده بود، پخش گرديد. وي در مورد اهميت و نقش دكتر مريم ميرزاخاني در رياضيات ايران و جهان صحبت نمود.  وي با بيان چند ويژگي رفتاري و علمي از خانم دكتر ميرزاخاني  بر افزايش تلاش جامعه علمي براي رسيدن به جايگاههاي مهم علمي  تاكيد نمود.

در پايان استاد برجسته و چهره ي ماندگار در رياضيات ايران پروفسور رجبعلي پور به معرفی چهره های برتر زنان جهان در رياضيات از آغاز تا كنون پرداخت. اين همايش با سخنراني دكتر محبي رئيس دانشگاه به پايان رسيد.

 

 

 دانلود فايل : img_3434.jpg ( 6322KB )


١٤:٢١ - دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٤٠٣    /    عدد : ٤٧٨٠    /    تعداد نمایش : ١٥٧٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج


اطلاعیه ها (بایگانی)