چاپ        ارسال به دوست

دکترفریبافتحی مسئول حوزه آزمون هشتمین دوره‌ مسابقه‌ ملی فناوری‌ نانو در استان کرمان؛

مرحله دوم مسابقه‌ ملی فناوری‌ نانو در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزارشد

دومین مرحله هشتمین دوره‌ مسابقه‌ ملی فناوری‌ نانو جمعه 21 اردیبهشت در  دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته  برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی دانشگاه، عضو هیات علمی گروه نانوفناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و مسئول حوزه آزمون هشتمین دوره‌ مسابقه‌ ملی فناوری‌ نانو در استان کرمان در این باره  گفت: مرحله‌ اول هشتمین مسابقه‌ ملی فناوری‌ نانو شامل 5 آزمون آنلاین بود که از میان 1562 داوطلب این مرحله، 634  نفر حد نصاب لازم را کسب کردند و موفق به راهیابی به مرحله دوم این رقابت شدند.

دکتر فریبافتحی راد افزود: مرحله دوم این مسابقه به صورت کتبی امروز همزمان با دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در شهرهای اصفهان، شیراز ، تهران، سنندج، گرگان، اردبیل، مشهد، مراغه، سهند و کاشان نیز برگزار شد.

به گفته دکتر فتحی این مرحله از مسابقه در قالب یک آزمون کتبی چهار گزینه‌ای با 100 سوال برگزار شد. محور سؤالات مسابقه‌ ملی فناوری نانو در حوزه‌های "مفاهیم پایه"، "نانوساختارها"، "روش‌های ساخت و سنتز نانوساختارها"، "روش‌ها و تجهیزات شناسایی و آنالیز"، "کاربردهای فناوری نانو"، "تجاری‌سازی فناوری نانو" و "توانمندی‌های فناوری نانو در ایران" تعریف شده است.

وی افزود: برگزیدگان این مسابقه از امتیاز بنیاد ملی نخبگان برخوردار خواهند شد و امکان حضور در دوره‌ نانو استارتاپ را خواهند داشت. همچنین از برگزیدگان با اعطای اعتبار مالی برای دریافت خدمات آنالیز از آزمایشگاه‏‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و جوایز نقدی، تقدیر به‌عمل خواهد آمد.

دکتر فریبافتحی هدف از برگزاری این مسابقه را کمک به افزایش آشنایی دانشجویان با فناوری نانو، شناسایی افراد مستعد و حمایت از آن‌ها برای ایجاد کسب و کار در حوزه‌ فناوری نانواعلام کرد.

نتایج هشتمین مسابقه‌ ملی فناوری نانو نیمه اول خردادماه اعلام خواهد شد.

 


١١:٠٢ - جمعه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٥٠٥    /    تعداد نمایش : ١٨٣٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج